Producenci

Vibrapod Cone - stożek

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

VIBRAPOD STOŻEK

 Cena za sztukę

Przedstawiamy nowy rodzaj przystępnego cenowo systemu pochłaniania wibracji: stożek Vibrapod. Może być wykorzystywany w połączeniu z izolatorami Vibrapod lub samodzielnie. Stożki posiadają siłę udźwigu równą 4.5 kg na sztukę i mogą być używane punktem podparcia zwróconym do góry bądź do dołu. Stożki Vibrapod poprawiają osiągi systemu audio o wideo, chroniąc go przed wibracjami pochodzącymi od pomieszczenia i stolika. Użyte samodzielnie lub w zestawieniu z bliźniaczymi izolatorami są w stanie podnieść jakość prezentacji waszego systemu.

Stożki Vibrapod wykonywane są z tego samego materiału co izolatory Vibrapod, posiadają jednak kształt stożka i są wyposażone w łożysko kulowe na jego końcu. Zastosowanie trzech lub czterech sztuk stożków pod danym urządzeniem, zapewni bardziej ciche tło muzyczne a przez to więcej detali. Subtelne niuanse, które przekładają się na poczucie realizmu wydarzenia muzycznego będą teraz lepiej słyszalne, zaś muzyka będzie charakteryzowała się większym bogactwem i nie będzie wywoływała uczucia zmęczenia. Połóż na górze obudowy gruby notatnik, a otrzymasz najbardziej przystępny i efektywny zarazem tandem tłumiący wibracje. Łatwy w użyciu i niezwykle tani, nie ma potrzeby używania kilku kompletów stożków.

Recenzje:

 

Stożki Vibrapod bez wątpienia przenoszą izolatory na jeszcze wyższy poziom osiągów.?

John Potis, sixmoons.com, Czerwiec, 2004

 

Zgodnie z moim doświadczeniem, jest to prawdziwy best-buy w branży audio ? nic innego nawet się nie umywa.?

Dan Davis, UltraAudio, Kwiecień, 2004

 

To co było naprawdę istotne, w moich próbach tam i z powrotem od Stożków do izolatorów VibraPod to fakt, że kiedy VibraPody były w użyciu, mogłem zapomnieć o tym co robiłem i po prostu usiąść i słuchać. Czy trzeba jeszcze coś wyjaśniać ?

Bruce Kennett, Listener Magazine, Jesień 1998

 

Zapomnij o tej całej głupiej wiedzy-voodoo, którą inni mogą ci wciskać i przetestuj komplet izolatorów Vibrapod: twoje uszy z pewnością będą ci wdzięczne

Ludio Cadeddu, TNT-Audio - Internet HiFi Magazine, Styczeń, 1999

 

Izolatory Vibrapod, to po prostu pojedyncze, najbardziej znaczące ulepszenia z jakimi miałem do czynienia czapki z głów.

Greg Weaver, SoundStage!, Styczeń, 1999

 

Poza idącą w całe tysiące dolarów całkowitą zmianą systemu, nigdy wcześniej nie słyszałam niczego, co zapewniłoby taki poziom przytłaczającej, dramatycznej poprawy.

Anna Logg, the abso!ute sound, Issue 118, Czerwiec/Lipiec 1999

 

Biorąc pod uwagę wszystko co się pojawiło na rynku w okresie ostatniego roku, ciężko pobić stosunek jakość/cena jaki gwarantują nóżki izolujące Vibrapod.

Shannon Dickson, Stereophile Magazine, Maj, 1999 (Vol. 22 No. 5)

 

Specyfikacja:


Podwójne ścięty stożek z winylu
standardowo kulka z chromu o średnicy 0.95 cm (może być wymieniona we własnym zakresie na dowolną inną kulkę o średnicy 0.95 cm)
2.54 cm wysokość, 4.13 cm średnica
4.5 kg maksymalnego udźwigu na 1 szt.
Mogą być używane w zestawieniu z izolatorami Vibrapod
CENA ZA SZTUKĘ!

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

 1. Dlaczego potrzebuje izolatorów VIBRAPOD?
 2. Ponieważ nieodłączne wibracje degradują jakość dźwięku twojego systemu audio/wideo.

 

 1. Jak działają izolatory VIBRAPOD?
 2. Izolatory VIBRAPOD zostały zaprojektowane w celu odizolowania urządzeń od wibracji, przenoszących się zarówno w płaszczyznach poziomych jak i pionowych.
 3. Jaki wpływ będą miały izolatory VIBRAPOD na mój system?
 4. Zauważycie rozciągnięty i lepiej zdefiniowany bas, poprawę ogniskowania sceny dźwiękowej, większą rozpiętość dynamiki i detale, dodatkowo ostrzejszy obraz wideo.

 5. Gdzie powinienem umieścić izolatory VIBRAPOD?
  O. Pod płaskimi powierzchniami obudów urządzeń, przy czym większa ilość izolatorów VIBRAPOD powinna być umieszczona w pobliżu najbardziej obciążonych powierzchni i krawędzi. Jeśli płaskie powierzchnie nie występują, wówczas należy umieścić urządzenie na płacie płyty MDF (Medium Density Fiberboard) lub płycie z tworzywa o grubości od 1 do 1.3 cm, lub tafli szkła o grubości 0.6 cm (chociaż szkło wykazuje duże właściwości rezonujące), umieszczając izolatory VIBRAPOD poniżej. Jest to tzw. konstrukcja kanapkowa VIBRAPOD.

 6. Moje urządzenie jest dużo cięższe z jednej strony. Jak mam użyć izolatory VIBRAPOD?
 7. Wykorzystaj kombinację modeli 1, 2, 3, 4 i 5 izolatorów VIBRAPOD, umieszczając modele 3, 4 lub 5 pod najcięższymi fragmentami urządzenia, natomiast modele 1, 2 lub 3 izolatorów VIBRAPOD pod lżejszymi obszarami.

 8. Skąd mam wiedzieć ile i jaki model VIPRAPODa mam użyć?
 9. Nie używaj więcej niż trzeba. Więcej nie oznacza lepiej. Jednakże większa ilość ?niższego? modelu zwykle działa lepiej niż mniejsza ilość modelu ?wyższego?. Dla przykładu, jeżeli urządzenie waży 9 kg to 8 sztuk Modelu 1 zwykle sprawuje się lepiej niż 4 sztuki Modelu 2.

 10. Którą stroną do góry mam umieścić izolatory VIBRAPOD?
 11. Jest to bez znaczenia. Wystającą kopułką do dołu albo do góry.

  P.Czy mogę umieszczać izolatory VIBRAPOD w grupach?
  O. Nie zalecamy stosowania BLISKICH trójkątnych formacji, stykających ze sobą.

 12. Czy mogę wymienić nóżkę z urządzenia na izolator VIBRAPOD?
 13. Tak, ale poproś sprzedawcę o pomoc w instalacji.

 14. Czy mogę używać izolatory VIBRAPOD w połączeniu z innymi izolatorami powietrznymi?
 15. Tak, ale w niektórych przypadkach, nie w odniesieniu do tego samego urządzenia.

 16. Czy mogę umieścić izolatory VIBRAPOD pod wykładziną lub dywanem?
 17. Izolatory VIBRAPOD nie zostały zaprojektowane do stosowania pod wykładzinami lub dywanami.

 18. Czy izolatory VIBRAPOD mogą być umieszczone pomiędzy urządzeniami?
 19. Tak. Użyj izolatory VIBRAPOD model 3 lub 4 lub 5 pod najniższym urządzeniem i zastosuj wymaganą ilość aby udźwignąć sumaryczną wagę stosu urządzeń. Nie zalecamy ustawiania urządzeń w stos.

 

 1. Czy mogę użyć izolatory VIBRAPOD pod zestawami głośnikowymi?
 2. Tak.

  P.Jak umieścić izolatory VIBRAPOD pod sprzętem?
 3. Najłatwiej umieścić izolatory VIBRAPOD wykorzystując kawałki drewna o grubości ok. 2 cm i umieścić je pod narożnikami urządzenia, a następnie wsunąć izolatory VIBRAPOD pod urządzenie wykorzystując długą łyżkę lub widelec. Izolatory najłatwiej wsunąć w pozycji z kopułką zwróconą ku górze.

 4. Moje izolatory VIBRAPOD wyglądają pod sprzętem na lekko spłaszczone. Czy to oznacza że nie spełniają już swoich funkcji izolujących?
 5. Izolatory VIBRAPOD powinny być obciążone zgodnie z zaleceniami lub lekko niedociążone, aby jak najlepiej izolować. Nie powinny być spłaszczone, jakkolwiek lekka deformacja kopułki jest zjawiskiem normalnym.

 6. Umieściłem zbyt duży ciężar na izolatorach VIBRAPOD i rzeczywiście uległy spłaszczeniu. Czy jest jakiś sposób żeby to naprawić?
 7. Tak. Umieść spłaszczone izolatory na platformie do pieczenia i ogrzewaj je w piekarniku w temperaturze 80° to 94° C przez około 10 minut lub przez 5 minut przy włączonym ogrzewaniu konwekcyjnym. Następnie wyjmij z piekarnika i umieść w bezpiecznym miejscu, z dala od dzieci, aby ostygły. Być może będziesz musiał poczekać kilka godzin aby powróciły do normalnego stanu zanim znów będą mogły być użyte.

 8. Izolatory VIBRAPOD wyglądają na lekko niecentryczne, wprost po zakupie u dealera. Czy to jest akceptowalne?
 9. Tak, być może będziesz musiał wykonać powyższą procedurę, jak w przypadku spłaszczonych izolatorów. NIE UŻYWAJ KUCHENKI MIKROFALOWEJ!

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl