Producenci

Szanowni Klienci

W związku z problemami z dostawami towarów

bardzo prosimy o telefoniczne lub mailowe

potwierdzenie dostępności produktu.

Przepraszamy za niedogodności

 

Zespół Hifisystem

 

McIntosh MC451

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 74 500,00 zł 74500.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Oszałamiające wrażenia dźwiękowe.
Wzmacniacz MC451 Dual Mono, podobnie jak MC901, stanowi doskonałe rozwiązanie w zakresie bi-ampingu głośników. Podobnie jak MC901, MC451 wykorzystuje naszą technologię Hybrid Drive™, która łączy w sobie oddzielne wzmacniacze lampowe i półprzewodnikowe w jednej obudowie, w celu uzyskania jak najlepszej jakości dźwięku z głośnika z możliwością bi-ampingu. W przeciwieństwie do większego modelu MC901, MC451 ma bardziej konwencjonalną formę i rozmiar McIntosha, co pozwala na łatwiejsze dopasowanie do domowych systemów audio, stojaków i mebli. Dodanie pary MC451 do swojego systemu stereo pozwoli twoim cennym głośnikom działać jak nigdy dotąd.MC451 składa się ze wzmacniacza lampowego o mocy 150 W oraz wzmacniacza półprzewodnikowego o mocy 300 W, co stanowi więcej niż wystarczającą moc do napędzenia praktycznie wszystkich głośników.Sekcja lampowa napędza głośniki średniotonowe i wysokotonowe, natomiast sekcja półprzewodnikowa napędza głośniki niskotonowe. Wzmacniacz lampowy o mocy 150 W jest zasilany przez cztery lampy wyjściowe KT88, które znajdują się pod zdejmowaną klatką drucianą, oraz dwie lampy sygnałowe 12AT7 i jedną 12AX7A; wykorzystuje on nasz opatentowany transformator wyjściowy Unity Coupled Circuit, aby dostarczyć pełne 150 W do niemal każdego głośnika, niezależnie od tego, czy ma on impedancję 2, 4 czy 8 Ohm.

Podobnie, wzmacniacz półprzewodnikowy o mocy 300 W dostarcza pełne 300 W do głośnika o impedancji 2, 4 lub 8 Ohm dzięki naszej technologii Autoformer™.

Obydwa wzmacniacze w MC451 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby współpracowały ze sobą w synergicznej relacji i zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić, że każdy z nich wzmacnia tylko zamierzone częstotliwości. Duży, ale cichy transformator toroidalny generuje wystarczającą moc, aby żaden ze wzmacniaczy nie odbierał mocy lub wydajności drugiemu. Wszystko to skutkuje łatwym bi-ampingiem z niezrównaną wydajnością i reprodukcją dźwięku z głośników.Bi-amping Twoich głośników z MC451 jest łatwy. Nie musisz już zmagać się z dwoma oddzielnymi wzmacniaczami, zewnętrzną zwrotnicą i wieloma próbami i błędami, aby prawidłowo skonfigurować dwa oddzielne wzmacniacze, co często daje tylko niezbyt dobre rezultaty. MC451 rozwiązuje te problemy dzięki swojej wewnętrznej, regulowanej zwrotnicy. Zwrotnica w MC451 dostosowuje zakres częstotliwości wyjściowych każdej sekcji wzmacniacza do dołączonego głośnika. Wystarczy ustawić pokrętło CROSSOVER POINT z tyłu MC451 na punkt zwrotnicy głośnika, a następnie częstotliwości poniżej punktu zwrotnicy zostaną przesłane do wzmacniacza tranzystorowego, a częstotliwości powyżej tego punktu do wzmacniacza lampowego.

Ta regulowana zwrotnica pozwala zoptymalizować działanie obu sekcji wzmacniacza pod kątem specyfikacji głośnika i preferencji słuchowych. Poziomy wzmocnienia dla wzmacniacza lampowego można regulować w zakresie od -6dB do +3dB. Do każdej sekcji wzmacniacza można również podłączyć bezpośrednie zasilanie, omijając w ten sposób wewnętrzną zwrotnicę.

MC451 wyposażono w nasz miernik mocy wyjściowej DualView™. Miernik DualView posiada dwa tradycyjne, szybko reagujące mechaniczne mierniki umieszczone nad i pod sobą w pojedynczym oknie miernika; jeden miernik przeznaczony jest dla wzmacniacza lampowego o mocy 150 W, a drugi dla wzmacniacza półprzewodnikowego o mocy 300 W. Każdy z nich działa niezależnie od drugiego. Każdy miernik działa niezależnie od drugiego i wyświetla w czasie rzeczywistym odczyt mocy każdej z sekcji wzmacniacza.Poza wszystkim, co zostało już wspomniane, MC451 wyposażony jest w wiele innych technologii stosowanych we wzmacniaczach McIntosha:

  • Power Guard®, który w czasie rzeczywistym monitoruje i reguluje sygnał wejściowy w sekcji wzmacniacza półprzewodnikowego o mocy 300 W, a następnie dokonuje niepozornej regulacji głośności, aby zapobiec ostro brzmiącym zniekształceniom i potencjalnemu obcinaniu głośników.
  • Power Guard Screen Grid Sensor® (SGS). Sekcja wzmacniacza lampowego o mocy 150 W wyposażona jest w technologię Power Guard SGS®. Power Guard SGS pomaga zapobiegać przedwczesnemu uszkodzeniu lamp próżniowych poprzez monitorowanie prądu siatki ekranowej w wyjściowych lampach próżniowych KT88. Jeśli prąd ten staje się zbyt wysoki, aktywowany zostaje układ w Power Guard SGS, który dynamicznie tłumi sygnał wejściowy w czasie rzeczywistym, aby utrzymać lampy próżniowe na bezpiecznym poziomie.
  • Sentry Monitor™ obserwuje prąd wyjściowy i wyłącza wzmacniacz, jeśli ten kiedykolwiek przekroczy bezpieczne limity.
  • Układ kontroli zasilania, który może wysyłać sygnały włączenia/wyłączenia zasilania do innych podłączonych komponentów McIntosha, co ułatwia włączanie i wyłączanie systemu.
  • Nasze opatentowane, pozłacane wtyki głośnikowe Solid Cinch™, które w łatwy i bezpieczny sposób mocują kable głośnikowe.
  • Monogramowy radiator McIntosh Heatsink™, podłączony do zaawansowanych, wysokoprądowych tranzystorów wyjściowych, aby skutecznie chłodzić sekcję wzmacniacza półprzewodnikowego.
  • System zarządzania energią, który wyłącza całe urządzenie po ustalonym czasie, gdy nie zostanie wykryty żaden sygnał wejściowy.

Bezkompromisowe dopasowanie i wykończenie MC451 podkreślają znajome elementy wzornictwa McIntosha. Na froncie znajduje się charakterystyczna czarna szklana płyta czołowa z trzema przezroczystymi oknami umożliwiającymi podgląd lamp próżniowych, miernik DualView, dwa obrotowe pokrętła sterujące, podświetlane logo i napisy oraz wbudowane aluminiowe uchwyty. Na górze znajduje się seria schematów blokowych wydrukowanych na szklanych wkładkach, opisujących układy scalone i specyfikację urządzenia. Wszystko to znajduje się na szczycie obudowy ze stali nierdzewnej, która została wypolerowana na nieskazitelne lustro.

Wzmacniacz MC451 może być łączony z różnymi przedwzmacniaczami, gramofonami, odtwarzaczami CD, media streamerami, głośnikami i innymi specjalistycznymi produktami w celu stworzenia kompletnego domowego systemu audio przeznaczonego do bi-ampingu głośników.

 

Specyfikacja

SPECYFIKACJA ELEKTRONIKI
Moc wyjściowa na kanał
Sekcja Solid State: 300 W @ 2, 4 lub 8 Ohm
Sekcja lamp próżniowych: 150 W @ 2, 4 lub 8 Ohm
Liczba kanałów: 1


Całkowite zniekształcenia harmoniczne:
Sekcja Solid State: 0,005% maksymalnych zniekształceń harmonicznych przy dowolnym poziomie mocy od 250 miliwatów do mocy znamionowej, 20Hz do 20,000Hz

Sekcja lamp próżniowych: 0,5% maksymalnych zniekształceń harmonicznych na dowolnym poziomie mocy w zakresie od 250 miliwatów do mocy znamionowej, 20Hz do 20,000Hz


S/N poniżej mocy znamionowej
Sekcja Solid State: 118dB
Sekcja lamp próżniowych: 112dB


Dynamiczny headroom
Sekcja półprzewodnikowa: 2.5dB
Sekcja lamp próżniowych: 1.2dB


Współczynnik tłumienia
Sekcja Solid State: >40
Sekcja lamp próżniowych: >18


Pasmo mocy znamionowej
Sekcja półprzewodnikowa: 20Hz do 20kHz
Sekcja lamp próżniowych: 20Hz do 20kHz


Charakterystyka częstotliwościowa
Sekcja Solid State:
+0, -0,25dB od 20Hz do 20,000Hz
+0, -3dB od 10Hz do 100,000Hz

Sekcja lamp próżniowych:
+0, -0.5dB od 20Hz do 20,000Hz
+0, -3dB od 10Hz do 70,000Hz

SPECYFIKACJE OGÓLNE


Konfiguracja obwodu:
Sekcja półprzewodnikowa: Komplementarna Push-Pull
Sekcja lamp próżniowych: Jedność sprzężona

Budowa obwodu
Lampy półprzewodnikowe i próżniowe

Mostek mono
Bez


Mono równoległe
Nie


Typ wyjścia
Sekcja półprzewodnikowa: Autoformer™.
Sekcja lamp próżniowych: Transformator wyjściowy o jednolitym sprzężeniu

Mierniki
Miernik mocy wyjściowej DualView™

Przełącznik światła miernika: Tak


Wejście zbalansowane
2 (1 półprzewodnikowe lub monofoniczne, 1 lampowe)


Panel przedni
Szklany


Podświetlenie
Bezpośrednia dioda LED


Styl obudowy
Stal nierdzewna polerowana i stal malowana na czarno

 

WAGI I WYMIARY
Wymiary urządzenia (szer. x wys. x gł.)
17-7/8" (45.4cm) x 11-13/16" (30cm) x 21-1/2" (54.6cm)
Waga urządzenia
133 funty (60,3 kg)
Waga brutto
159 funtów (72,1 kg)

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl