Producenci

Szanowni Klienci

W związku z problemami z dostawami towarów

bardzo prosimy o telefoniczne lub mailowe

potwierdzenie dostępności produktu.

Przepraszamy za niedogodności

 

Zespół Hifisystem

 

Teac TN-5BB

TEACTN5BB_5.jpg
  • nowość
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 7 499,00 zł 7499.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

TEAC TN-5BB - flagowy model gramofonu w ofercie Teac.

 

TEAC prezentuje swój flagowy gramofon. Model TN-5BB obsługuje zbalansowane wyjścia MC znajdujące się w hybrydowym, złożonym z wielu materiałów, chassis.

TN-5BB wyróżnia się efektywnym rozpraszaniem niepożądanych wibracji, jak również nowoczesną i przykuwającą uwagę stylistyką.

Wbudowane złącza XLR umożliwiają współpracę z przedwzmacniaczem gramofonowym – takim jak np. TEAC PE-505, który obsługuje zbalansowane połączenia – dzięki czemu nawet najdrobniejsze sygnały odczytywane przez wkładkę są odwzorowywane z niebywałą wręcz intensywnością. Kolejnym komponentem uatrakcyjniającym muzyczną scenę jest ostre niczym nóż ramię, stanowiące efekt współpracy TEAC z marką SAEC. Projektanci wyposażyli gramofon w akrylowy talerz o grubości 20 mm, napędzany przez autorski, oryginalny system PRS3 (Platter Rotation Sensing Servo System).

Hybrydowe chassis, które łączy syntetyczny marmur, papier washi i MDF

Hybrydowe chassis złożone z wielu materiałów łączy ciężką podstawę z MDF-u o grubości 36 mm i dużej gęstości wewnętrznej i niezwykle sztywny marmur syntetyczny o grubości 12 mm. 8,8 kg podstawa cechuje się doskonałą sztywnością i skutecznością rozpraszania wibracji, tym samym zapewniając znakomitą odporność na sprzężenie zwrotne.

Ramię i talerz zamontowane zostały na płycie z syntetycznego marmuru, z kolei silnik – jako element generujący wibracje – przymocowano do płyty MDF. Te niezależne struktury, przy wykorzystaniu wymienionych materiałów jako wytłumienie, izolują od siebie ramię i silnik. W efekcie minimalizowane jest przenoszenie drgań z napędu na ramię gramofonu.

Całości dopełnia japoński papier washi do mat gramofonowych – materiał, który na podstawie licznych testów okazał się najlepszym wyborem do zastosowania jako podkładka pomiędzy syntetycznym marmurem a MDF-em, w celu osiągnięcia najbardziej optymalnego balansu dźwięku. Sięgnięcie właśnie po papier washi, zamiast gumy tudzież metalu, pozwala wydobyć oryginalną witalność dźwięku podczas odtwarzania płyt.

Konstrukcja z napędem paskowym

TN-5BB wykorzystuje napęd płaskim paskiem, który przekazuje napęd z silnika prądu stałego na zewnętrzny obwód talerza. Następnie czujnik optyczny w dolnej części talerza wykrywa jego prędkość obrotową, a mechanizm automatycznej regulacji obrotów przekazuje odpowiedni sygnał z serwo do silnika. Zastosowanie systemu PRS3 (Platter Rotation Sensing Servo System) pozwoliło uzyskać wysoką precyzję obrotów, tak trudną do osiągnięcia przy wykorzystaniu samej bezwładności i silnika. Nowy gramofon obsługuje trzy prędkości – 33 1/3, 45 i 78 obr./min – i może odtwarzać także stare płyty, zachowując jednocześnie wysoką jakość dźwięku.

Akrylowy talerz

20 mm akrylowy talerz o wadze 1,7 kg charakteryzuje się wysokim momentem bezwładności. Płyty wykonywane są z tworzywa poliwinylowego, które bez trudu przyjmuje ujemne ładunki elektryczne. Akryl ma tę samą właściwość, przy czym materiały te są do siebie podobne w szeregu tryboelektrycznym*. Przekłada się to na utrudnienie elektryfikacji, nawet jeśli ocierają się o siebie. Oznacza to, że płyta może być umieszczona bezpośrednio na talerzu bez użycia maty gramofonowej, co przekłada się na czystość dźwięku.

*Szereg tryboelektryczny jest listą materiałów uporządkowanych według łatwości, z jaką wytwarzają dodatnie i ujemne ładunki. Materiały, które znajdują się blisko siebie w szeregu tryboelektrycznym nie wytwarzają łatwo ładunków elektrycznych nawet wtedy, gdy ocierają się o siebie. W przeciwieństwie, im dalej znajdują się od siebie, tym łatwiej generują ładunki.

Precyzja śledzenia

We współpracy z SAEC, japońską marką mającą 40 lat doświadczenia w projektowaniu ramion, opracowane zostało ramię gramofonu TN-5BB. Projektantom udało się do maksimum zwiększyć czułość i dokładność śledzenia rowka płyty, co jest zasługą wykorzystania łożyska krawędziowego ze stali nierdzewnej. W przypadku bocznej ruchomej części, konwencjonalna struktura, która ma łożysko kulkowe w jednym punkcie jako podparcie została zastąpiona strukturą, która wykorzystuje precyzyjne japońskie łożyska kulkowe w dwóch punktach jako podparcie. Warto zaznaczyć, że wysokość ramienia można regulować, podobnie jak – w zakresie 6 mm – pionowy kąt śledzenia (VTA), optymalizując go w zależności od zastosowanej wkładki gramofonowej. Ponadto geometria ramienia spełnia zalecane przez IEC standardy ustawienia Baerwalda.

Aktywny mechanizm podnoszenia ramienia

Zastosowany aktywny mechanizm podnoszenia ramienia sprawia, że podnoszenie i opuszczanie ramienia jest możliwe po naciśnięciu jednego przycisku lub wykorzystaniu funkcji, która automatycznie podnosi ramię po wykryciu przez bezkontaktowy czujnik optyczny końca odtwarzania. Podczas odtwarzania płyt niezgodnych ze standardem funkcję automatycznego podnoszenia ramienia można wyłączyć.

Wkładka MM Ortofon 2M Red

Wraz z gramofonem dostarczana jest wkładka MM Ortofon 2M Red. Co istotne, płyt można słuchać chwilę po wyjęciu i ustawieniu gramofonu, gdyż wkładka jest instalowana i ustawiana w główce w fabryce TEAC-a.

Złącza XLR

Poza złączami RCA najnowszy gramofon został wyposażony w złącza XLR. Dzięki temu użytkownik może, przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych przewodów, podłączyć TN-5BB z przedwzmacniaczem gramofonowym.

Luksusowy charakter

Za podstawowy motyw stylistyczny gramofonu TN-5BB służy kontrast między czernią a srebrem. Stanowiący część podstawy MDF przykuwa wzrok czarnym wykończeniem fortepianowym z lustrzanym połyskiem. Dodatkowo wygląd urządzenia zmienia się zależnie od kąta patrzenia. Tworzący górną część syntetyczny marmur wygląda jak kruczoczarny, gdy patrzy się z pewnej odległości, jednak mieni się perłowo czarnymi punktami, kiedy przygląda się z bliska. Luksusowy charakter gramofonu dopełniają wytłaczane z aluminium komponenty, takie jak pokrętła do obsługi urządzenia i przełącznik podnoszenia ramienia.

Specyfikacja techniczna

Turntable section  
Drive system Rotation-detection-type high-precision control belt drive
Motor DC motor
Rotation speed 33-⅓rpm, 45rpm, 78prm
Wow and flutter 0.1% or less
Platter Acrylic, 30cm diameter
Tonearm section  
Arm type Static-balanced S-shaped tone arm
Effective arm length 223mm
Suitable cartridge weight 4.0 to 13.0g (14 to 23 g including head-shell)
Overhang 18mm
Arm height adjustment range approx. 6mm
Cartridge section  
Type MM
Output voltage 5.5 mV (1kHz, 5cm/s)
Tracking force 1.8g
Cartridge weight 7.2g
Included head-shell weight: 10g (including screws, nuts and wires)
Replacement record stylus model Ortofon 2M Red • Stylus lifespan depends on use conditions but is usually about 1000 hours.
Phono Outputs  
Balanced  
Connector XLR × 1 pair
Unbalanced  
Connector RCA × 1 pair
Power AC 100 to 240V, 50/60Hz (AC Adapter)
Power Consumption 2.0W or less (0.3W at Standby)
Overall Dimensions (W×H×D) 450 × 148 × 351 mm / 17.1" × 5.8" × 13.8" (with dust cover closed)
450 × 420 × 410 mm / 17.1" × 16.5" × 16.1" (with dust cover open)
450 × 135 × 351 mm / 17.1" × 5.3" × 13.8" (with dust cover removed)
Including protrusions (when arm holder at the highest position)
Weight approx. 10.5kg
Included accessories 45RPM adapter × 1, Counter Weight × 1, Head-shell (Ortofon 2M Red installed) × 1, Platter × 1, Flat Belt × 1, Pulley Cover × 1, Dust Cover × 1, Hinge × 2, Foot height adjustment washers × 4, Arm height adjustment hex wrench × 1, RCA Audio Cable × 1, Ground wire × 1, AC Adapter (GPE018S-120100-Z) × 1, Cartridge Alignment Gauge × 1, User Manual × 1

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl