Producenci

Szanowni Klienci

W związku z problemami z dostawami towarów

bardzo prosimy o telefoniczne lub mailowe

potwierdzenie dostępności produktu.

Przepraszamy za niedogodności

 

Zespół Hifisystem

 

MCINTOSH MHT300

mcintosh-mht300.jpg
  • nowość
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 4 dni
Cena: 44 499,00 zł 44499.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Amplituner kina domowego McIntosh MHT300 (lub amplituner AV lub AVR) to bezkompromisowa 7.2 (lub 5.2.2) kanałowa potęga kina domowego, która z pewnością wzmocni Twoje emocjonalne połączenie z tym, co oglądasz. Dzięki obsłudze zapierających dech w piersiach rozdzielczości wideo 8K/60Hz i 4K/120Hz oraz wiodących formatów dźwięku przestrzennego kina domowego Dolby® Atmos i DTS:X ™ , a także dostarczaniu 120 – 150 W legendarnej mocy McIntosha do głośników kina domowego, MHT300 sprawi, że Twoje marzenia o kinie domowym się spełniają.

Pełna moc dla wszystkich głośników przez cały czas

Nie daj się nabrać na wysokie specyfikacje watów na kanał podawane przez wiele innych amplitunerów AV dostępnych na rynku, ponieważ drobny druk wielokrotnie pokaże, że te wartości znamionowe odnoszą się tylko do napędzanych tylko dwóch kanałów. To może być dobre dla konfiguracji stereo, ale kino domowe ma o wiele więcej niż tylko dwa kanały do wysterowania.

 

W przypadku MHT300 moc znamionowa dotyczy wszystkich siedmiu napędzanych kanałów. Oznacza to, że każdy głośnik o impedancji 4 omów otrzyma 150 watów, a każdy głośnik o impedancji 8 omów otrzyma 120 watów mocy McIntosha, która ożywi wszystkie Twoje ulubione filmy i treści wideo. Każda eksplozja, każdy pościg samochodowy, każdy przelot myśliwca lub statku kosmicznego z dużą prędkością, każdy ryk tłumu po zwycięskim meczu zostanie wiernie odtworzony przez każdy z głośników o mocy 120–150 W. Dzięki MHT300 nie będziesz już musiał się zastanawiać, czy każdy głośnik ma pełną moc podaną na opakowaniu.

Może się rozszerzać wraz z Twoimi potrzebami

MHT300 może rosnąć wraz z Twoim kinem, ponieważ jego poszczególne moduły wzmacniaczy można konfigurować na wiele sposobów, aby dopasować je do konkretnej konfiguracji głośników. Jeśli pewnego dnia Twoje kino domowe rozszerzy się poza siedem kanałów, do MHT300 można podłączyć dodatkowe zewnętrzne wzmacniacze, aby zasilać je przez wyjścia audio Height 1 i Height 2. Zewnętrzny wzmacniacz, taki jak 4-kanałowy wzmacniacz McIntosh MI254  , byłby podłączony do tych wyjść w celu napędzania tych dodatkowych głośników. To skutecznie zmieniłoby MHT300 w 7.2.4-kanałowy amplituner AVR.

 

Nawet jeśli nie dodasz więcej głośników do swojego kina domowego, można dodać więcej mocy. Na przykład, jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz większej mocy dla lewego i prawego przedniego głośnika, możesz dodać do swojego systemu zewnętrzny wzmacniacz stereo (taki jak wzmacniacz McIntosh MI502) i podłączyć go do MHT300, po prostu usuwając zworkę z wybranego kanał(y), a następnie podłącz wyjście MHT300 do wejścia wzmacniacza stereo. Lub możesz podłączyć wzmacniacz monofoniczny o większej mocy, aby napędzać głośnik kanału centralnego. W takich przypadkach wybrany kanał (kanały) byłby napędzany przez mocniejszy wzmacniacz zewnętrzny .

Najnowocześniejsza korekcja

pomieszczenia Zaawansowana regulacja i korekcja pomieszczenia jest zapewniana przez Dirac Live ® Room Correction. Dirac Live to zaawansowane rozwiązanie do akustyki pomieszczeń, które umożliwia użytkownikom optymalizację systemów dźwiękowych i redukcję niepożądanych efektów wprowadzanych przez pomieszczenie. Wykorzystując specjalnie skonstruowane algorytmy audio, Dirac Live zapewnia światowej klasy korekcję pomieszczenia z korekcją domeny czasowej za pomocą opatentowanej technologii filtrowania fazy mieszanej – czegoś, czego brakuje wszystkim innym rozwiązaniom. Dirac Live jest jednak łatwy w użyciu, z intuicyjnym interfejsem użytkownika i wskazówkami krok po kroku, które pozwalają na szybką konfigurację i solidną personalizację.

 

Dirac Live cieszy się zaufaniem wielu producentów hi-fi i kina domowego, od znanych marek po najbardziej pożądane marki projektantów. Ich rozwiązanie do korekcji pomieszczenia przyniosło niezrównaną wierność setkom tysięcy zachwyconych użytkowników na całym świecie, w tak różnych sytuacjach odsłuchowych, jak konfiguracje stereo w sypialni, profesjonalne studia miksowania i niektóre z najbardziej ekskluzywnych kin domowych na świecie.

Łączność

MHT300 ma 4 wejścia HDMI i 1 wyjście HDMI. Każdy port HDMI jest zgodny z HDCP 2.3 i obsługuje 8K/60Hz i 4K/120Hz. Wszystkie porty mają przepustowość 40 Gb/s i są kompatybilne z formatami High Dynamic Range (HDR) Dolby Vision ™ , HDR10 i HLG; odstępy kolorów 4:4:4; Rekord 2020; i wideo 3D pass-through. 1

 

Wyjście HDMI oferuje udoskonaloną funkcjonalność Audio Return Channel (eARC). Kanał zwrotny audio umożliwia kompatybilnemu telewizorowi przesyłanie danych audio do procesora audio-wideo za pośrednictwem kabla HDMI, eliminując potrzebę stosowania oddzielnych kabli audio. eARC oferuje lepszą przepustowość, dzięki czemu formaty audio o wyższej rozdzielczości, takie jak DTS-HD Master Audio ™ , DTS: X® , Dolby TrueHD i Dolby Atmos, mogą być przesyłane kablem HDMI, dzięki czemu MHT300 zapewnia najlepszą możliwą jakość dźwięku. 2 Dwa koncentryczne i 2 optyczne cyfrowe wejścia audio umożliwiają podłączenie dodatkowych urządzeń audio, a 2 wyjścia subwoofera pozwolą Ci uzyskać tyle basu, ile chcesz w swoim kinie.

 

Siedem wysokiej klasy 32-bitowych przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) zapewnia audiofilskie przetwarzanie. Dołączone są regulatory tonów niskich i wysokich, które pomagają precyzyjnie dostroić dźwięk do osobistych preferencji. Solidne 5-kierunkowe zaciski głośnikowe pewnie połączą kable głośnikowe  , dzięki czemu nie musisz się martwić, że się poluzują.

Łatwa konfiguracja

Konfiguracja i konfiguracja są łatwe do wykonania za pomocą interfejsu komputerowego. Aby zaoszczędzić czas, instalator może wstępnie skonfigurować urządzenie przed dostarczeniem go do domu, a następnie po prostu załadować plik konfiguracyjny podczas instalacji. Podobnie Ty lub Twój integrator możecie wykonać kopię zapasową pliku konfiguracyjnego na komputerze lub w pamięci USB w celu bezpiecznego przechowywania; wtedy możesz nawet eksperymentować z różnymi konfiguracjami, aby nasłuchiwać lepszej wydajności, wiedząc, że możesz ponownie zainstalować oryginalną konfigurację. MHT300 można obsługiwać za pomocą dołączonego pilota lub integrator może łatwo włączyć go do systemu automatyki domowej za pośrednictwem protokołu sterowania RS232.

Dzieło sztuki, które można umieścić z przodu i na środku kina domowego, aby wszyscy mogli się nim cieszyć, MHT300 można również umieścić w ukrytym lub na uboczu stojaku na sprzęt A/V dzięki dołączonym wspornikom do montażu w stojaku i jego Rozmiar stojaka 3U.

Inne funkcje dostępne z MHT300:

•Technologia przeciążenia sygnału Power Guard ® , która zapobiega przesterowaniu i uszkodzeniu głośników

•Obwód zabezpieczający przed zwarciem Sentry Monitor ™ , który odłącza stopień wyjściowy, jeśli prąd kiedykolwiek zbliży się do niebezpiecznego poziomu roboczego, a następnie resetuje się automatycznie, gdy warunki pracy powrócą do normy

•Power Control do automatycznego włączania i wyłączania innych podłączonych komponentów McIntosh

•Ekologiczne wykrywanie sygnału włączania/wyłączania, które wyłącza urządzenie, jeśli przez określony czas nie zostanie wykryty żaden sygnał wejściowy i – być może wygodniej – automatycznie włącza MHT300, gdy wykryje sygnał z kina domowego

•Tuner FM do słuchania darmowych audycji radiowych naziemnych

 

MHT300 AVR zawiera wiele wskazówek projektowych McIntosh, w tym przedni panel z czarnego szkła, podświetlane logo McIntosh, obrotowe pokrętła sterujące i znajomą obudowę podkreśloną srebrnymi wykończeniami. Skontaktuj się z lokalnym sprzedawcą,  aby dowiedzieć się więcej.

1) Aby w pełni wykorzystać możliwości HDMI MHT300, wymagane jest użycie kabli Ultra High Speed HDMI.

2) Telewizor musi być zgodny z ARC/eARC. 

Wyprodukowano na licencji Dolby Laboratories. Dolby, Dolby Atmos, Dolby Audio, Dolby Surround, Dolby Vision i symbol podwójnego D są znakami towarowymi firmy Dolby Laboratories.

Patenty DTS można znaleźć na stronie http://patents.dts.com. Wyprodukowano na licencji firmy DTS, Inc. DTS, symbol, DTS i symbol łącznie, DTS:X oraz logo DTS:X są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi firmy DTS, Inc. w Stanach Zjednoczonych i/lub innych krajach. © DTS, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

HDMI, logo HDMI i High-Definition Multimedia Interface są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy HDMI Licensing LLC w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Dirac i Dirac Live są znakami towarowymi należącymi do Dirac Research AB. © 2023 Dirac Research AB.

 

ŁĄCZNOŚĆ

 

•Wyjścia wielokanałowe Niesymetryczne 11.2

•Cyfrowe wejście koncentryczne 2

•Cyfrowe wejście optyczne 2

•Wejście HDMI 4

•Wyjście HDMI 1

•USB 1 Typ A

•Wyjście subwoofera 2 Tak (sygnał dyskretny z subwoofera 1)

•Połączenie internetowe1

•Maksymalna liczba kanałów audio w strefie A 11.2

• Zaawansowane połączenia

Interfejs sieciowy Ethernet i aktualizacja oprogramowania układowego, sterowanie oparte na protokole IP

 

FUNKCJE HDMI

•Rozdzielczość i częstotliwość odświeżania 8K/60Hz i 4K/120Hz

•HDCP 2.3

•4:4:4 Kolor Tak

•Rekord 2020 (BT.2020) Tak

•Przekazywanie wideo 3D Tak

•3D video pass-through Tak

•eARC Tak

•Wysoki zakres dynamiki (HDR) Dolby Vision, HDR10+ i HLG

 

PRZETWARZANIE

•Całkowite zniekształcenie harmoniczne (obejście DSP) informacje mają być dostępne w Audiotrendt w marcu/kwietniu 2023 r

•Przetwarzanie Dolby - Dolby Atmos, Dolby Surround Upmixer

•Przetwarzanie DTS - DTS-X, Neural:X Surround Upmixer

•Korekta pokoju Dirac na żywo

 

SPECYFIKACJE ELEKTRONICZNE

•Moc wyjściowa na kanał

150 W przy 4 omach z wysterowanymi WSZYSTKIMI kanałami

120 W przy 8 omach z wysterowanymi WSZYSTKIMI kanałami

•Liczba kanałów 7.2 (z możliwością rozszerzenia do 7.2.4)

 

KONTROLA

•Kontrola strony trzeciej RS232, Web IP, wejście IR

•Kontrola tonów Bas i Treble

•Nakładka OSD na wyjściu HDMI Tylko głośność

•Kontrola źródeł McIntosha Tak, za pomocą pilota ręcznego, 1 wyjście danych, 2 gniazda wyzwalacza sterowania zasilaniem

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl