Producenci

Szanowni Klienci

W związku z problemami z dostawami towarów

bardzo prosimy o telefoniczne lub mailowe

potwierdzenie dostępności produktu.

Przepraszamy za niedogodności

 

Zespół Hifisystem

 

Gryphon Audio Scorpio S

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 45 700,00 zł 45700.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

ryphon Audio Designs może pochwalić się niedoścignioną listą innowacji w przemyśle High End Audio. Na polu odtwarzaczy CD historia rozpoczyna się od pierwszego zaprezentowanego przez Gryphon pod koniec ubiegłego millenium cyfrowego źródła dźwięku.

Odtwarzacz Gryphon CDP-1 pokazał światu dźwiękowe udoskonalenie w postaci upsamplingu, technologii obecnie powszechnie spotykanej w cyfrowych urządzeniach audio.

image1

Firma bynajmniej nie spoczęła na laurach i następca CDP-1, Gryphon Adagio, wyniósł cyfrowo przetwarzaną muzykę na kolejny poziom dzięki asynchronicznej konwersji częstotliwości próbkowania 24-bit/96 kHz. Po udoskonaleniu tej technologii w modelu Gryphon Mikado, implementacja upsamplingu 32-bit/192 kHz w znakomicie przyjętym Gryphon Mikado Signature stanowiła następny gigantyczny krok naprzód, ponownie przecierający szlaki dla naśladowców.

Dzieląc wiele cech wspólnych z flagowym modelem Gryphon Mikado Signature, najnowsza konstrukcja odtwarzacza CD - Gryphon Scorpio, z tacą napędu umieszczoną na froncie urządzenia, oferuje intrygujący wygląd zewnętrzny w połączeniu z jakością wykonania dorównującą swojej zaawansowanej technologii, a brzmieniowo dostarcza pełnię muzycznego bogactwa i ducha dźwiękowej czystości.

Poświęcenie i Powołanie

Gryphon Scorpio S odtwarza płyty CD koniec i kropka! Nie posiada opcji odtwarzania dysków wizyjnych w jakimkolwiek formacie, ani nie wspiera tak zwanych formatów audio wysokiej rozdzielczości, od czasu chłodnego ich przyjęcia przez zarówno miłośników muzyki, audiofilów jak i mainstreamowych konsumentów.

Funkcjonalność Gryphon Scorpio S została dedykowana wyłącznie odtwarzaniu płyt CD, gdyż tego typu ukierunkowane podejście pozwala firmie Gryphon Audio Designs poświęcić wszelkie zasoby i wiedzę fachową w celu uwolnienia pełnego, nieskrępowanego muzycznego potencjału, jaki drzemie na krążku CD.

Gryphon Scorpio ujawni znacznie więcej skarbów ukrytych w Waszej kolekcji CD, niż jakikolwiek inny odtwarzacz, „uniwersalny”, czy też nie, w dowolnej grupie cenowej. To jest jego jedyne powołanie.

Cyfrowa integralność

Opierając się na wyczerpujących sesjach muzycznych, odbytych w poszukiwaniu najlepszej obecnie dostępnej technologii cyfrowo-analogowej, bez względu na koszty i inne okoliczności warunkujące, w konstrukcji Gryphon Scorpio S zdecydowano się wykorzystać przetwornik DAC Asahi Kasei Microsystems Delta-Sigma, pochodzący od uznanych projektantów najwyższej światowej jakości profesjonalnych konwerterów cyfrowo-analogowych.

Zaawansowany przetwornik DAC, będący sercem Gryphon Scorpio S, wnosi istotny wkład w niewysilony, naturalny sposób odwzorowania trójwymiarowej sceny dźwiękowej, okraszonej wybitnym timingiem i ostrymi jak brzytwa detalami. W celu wydobycia jak najczystszego, jak najbardziej niezafałszowanego dźwięku, kwestię taktowania powierzono dwóm niezależnym, specjalnie zaprojektowanym oscylatorom kwarcowym z kompensacją temperaturową, o dokładności przekraczającej 5 części na milion.

Opracowana przez Gryphon pionierska technologia upsamplingu w wydajny sposób redukuje wymogi wobec odpowiedniego filtrowania, jakie przejawia analogowa część przetwornika DAC, poprzez przesunięcie spektrum szumu kwantyzacyjnego (aliasing) z dala od zakresu w którym jest on najbardziej szkodliwy, dzięki czemu częstotliwość górnego rogu cyfrowego filtra antyaliasingu przekracza czterokrotnie standardową częstotliwość próbkowania 44,1 kHz.

Pomimo twierdzeń, jakie przedstawiają niektórzy z producentów, upsampling nie będzie w stanie w cudowny sposób odtworzyć straconych informacji, ani wygenerować nowych informacji z oryginalnego źródła 44,1 kHz. Odpowiednio zaimplementowany upsampling może jednak całkowicie wyeliminować potrzebę zastosowania konwencjonalnego, analogowego filtra o stromym nachyleniu.

W projekcie Gryphon Scorpio S tego typu filtr został zastąpiony pojedynczym, posrebrzanym kondensatorem z miki, działającym jak prosty, analogowy filtr wyjściowy pierwszego rzędu, co pozwala zachować integralność sygnału audio i uzyskać idealnie czystą prezentację przekazu dźwiękowego na tle zupełnie cichego, czarnego tła, z poziomem szumu bazowego pozostającego znacznie poniżej poziomu nagrania.

Dzięki realizacji funkcji filtrowania w przyjaznej domenie cyfrowej, przy wykorzystaniu asynchronicznej konwersji częstotliwości próbkowania 32-bit/192 kHz, oryginalnie wprowadzonej w referencyjnym modelu odtwarzacza CD Gryphon Mikado Signature, nowy Gryphon Scorpio S charakteryzuje się znakomitą rozdzielczością detali, ostrym skupieniem obrazowania i rozciągniętą prezentacją pasma wysokich częstotliwości.

Audiofilska Rzeźba

Zaprojektowany jako potencjalny towarzysz wydajnych wzmacniaczy zintegrowanych Gryphon Diablo i Atilla, odtwarzacz Gryphon Scorpio zawsze będzie stanowił atrakcyjny dodatek bez względu na wystrój wnętrza. Umieszczony na przednim panelu wyświetlacz fluorescencyjny (VFD), z czterema liniami po 20 znaków, zapewnia praktyczny przegląd aktualnego statusu odtwarzacza i płyty CD.

Wysokiej klasy europejski mechanizm transportu wykonano z założeniem jak najcichszej pracy i efektywnego tłumienia wibracji. Pełen stylu wygląd, uzyskany dzięki wykorzystaniu tacy napędu wykonanej z piaskowanego, anodyzowanego aluminium, odzwierciedla niezawodność i trwałość tego stabilnego jak skała, precyzyjnie skalibrowanego mechanizmu. Spasowanie elementów i poziom wykończenia odtwarzacza CD Gryphon Scorpio oraz jego niewymuszona elegancja i ponadczasowe piękno pozostaje na takim samym, wysokim poziomie, charakterystycznym dla urządzeń Gryphon Audio.

Słodka, Pełna Duszy Muzyka

Jedynie kilka chwil spędzonych na odsłuchu pozwoli już docenić wysoki poziom doświadczenia i wiedzy zainwestowanej w zaprojektowanie odtwarzacza Gryphon Scorpio S. Każdy aspekt jego konstrukcji mechanicznej, obwodów cyfrowych i sekcji analogowej został zoptymalizowany w celu wydobycia wszystkich zapisanych w nagraniu muzycznych niuansów, aby zwiększyć przyjemność płynącą z odsłuchów. Mówiąc krótko, Gryphon Scorpio S otwiera dla słuchacza okno na wszystko, co zostało zawarte na płycie CD.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl