Producenci

Szanowni Klienci

W związku z problemami z dostawami towarów

bardzo prosimy o telefoniczne lub mailowe

potwierdzenie dostępności produktu.

Przepraszamy za niedogodności

 

Zespół Hifisystem

 

Accuphase DG-68

Dostępność: dostępny
Cena: 69 900,00 zł 69900.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Historia cyfrowych korektorów dźwięku Accuphase sięga roku 1997, kiedy to pojawiło się w ofercie japońskiej firmy urządzenie rewolucjonizujące koncepcję korekty zniekształceń pola dźwiękowego, wprowadzanych przez pomieszczenie odsłuchowe – DG-28. Doczekał się on kliku godnych następców, a dziś firma proponuje piątą generację w postaci najnowszego DG-68, który zastępuje poprzedni model DG-58 po blisko siedmiu latach od jego premiery. Tak jak poprzednik, DG-68 dysponuje możliwością kompensacji pola dźwiękowego (Voicing) w połączeniu z dodatkową korekcją barwy dźwięku (Equalizing), jednak z racji postępu technicznego w dziedzinie techniki cyfrowej jest w stanie dokonywać tych operacji z nieporównywalnie większą dokładnością. Urządzenie zostało wyposażone w 40-bitowy zmiennoprzecinkowy procesor Analog Devices ADSP-21489, pracujący z natywną częstotliwością próbkowania do 384 kHz, bez konieczności dokonywania downsamplingu, ośmiokrotny przetwornik cyfrowo-analogowy 8MDS+ z konwerterem ESS Hyper Stream II ES 9028PRO oraz poczwórny, równoległy analogowo-cyfrowy 32-bitowy układ AKM AK5578EN. Obydwa tory wyposażone są w osobne moduły redukcji szumów ANCC, skonstruowane zarówno z wykorzystaniem układów wykorzystujących zarówno sprzężenie zwrotne, jak i sprzężenie w przód. W celu zmniejszenia poziomu szumów z DACa, układ wzmacniająco-filtrujący wymagałby bardzo dużego poziomu dynamiki i liniowości, przekładającego się na skomplikowaną topologię i wysokonapięciowe zasilanie, tymczasem w najnowszym układzie ANCC (Accuphase Noise&Distortion Cancelling Circuit) pracuje tylko wzmacniacz główny, uzupełniony niskoszumnym pomocniczym op-ampem. Pętla sprzężenia zwrotnego znosi zniekształcenia wprowadzane przez ten pierwszy, a sprzężenia w przód – pozostałe wykryte zniekształcenia. W porównaniu do poprzednika, szumy szczątkowe w DG-68 zostały obniżone o 15 %, a zniekształcenia THD+N aż o 40 %. Na tylnym panelu ponownie znajdziemy komplet wyjść i wejść cyfrowych oraz analogowych, które umożliwią wpięcie DG-68 w każdy high-endowy system stereofoniczny, składający nie tylko z urządzeń firmy Accuphase. A w tym ostatnim przypadku do dyspozycji jest również firmowy standard HS-Link ver.2.

 

W trybie „Voicing” DG-68 mierzy charakterystykę pomieszczenia, w którym znajduje się system użytkownika, za pomocą dołączonego mikrofonu pomiarowego, pokazując charakterystykę na wyświetlaczu i umożliwiając wyeliminowanie fal stojących uwidaczniających się w postaci wąskopasmowych zapadłości i wzmocnień. Procedura taka wpływa na drastyczną poprawę lokalizacji pozornych źródeł dźwięku, ze szczególnym uwzględnieniem głosów wokalistów. Korekty można dokonać automatycznie lub manualnie. Funkcja „Smooth Voicing” zapobiega natomiast „przesadzonej” korekcji w paśmie niskotonowym, dzięki dopasowaniu krzywej do charakterystyki przetwarzania posiadanych głośników. Szczególny nacisk w najnowszym modelu inżynierowie poświęcili dokładności pomiaru w tym zakresie częstotliwości oraz zagadnieniu uśrednienia nierównomierności pomiędzy prawym i lewym kanałem, spowodowanych przez rezonanse własne pomieszczenia. „Equalizing” pozwala na dopasowanie charakterystyki częstotliwościowej systemu audio do preferencji użytkownika, bądź szczegółowy fine-tuning pomiaru charakterystyki pomieszczenia. DG-68 dysponuje też analizatorem widma odtwarzanej muzyki, działającym w czasie rzeczywistym. Pozwala on na wgląd w charakterystykę nagrań, pełniąc nieocenione walory edukacyjne dla miłośników dobrego dźwięku, którzy chcieliby dowiedzieć się „jak to wygląda”.

Wyświetlacz LCD to dotykowy panel typu IPS o wysokiej rozdzielczości, za pomocą którego – tak jak w poprzednim modelu – można narysować praktycznie dowolną charakterystykę. Można tego dokonać z bardzo dużą dokładnością, za pomocą dołączonego rysika. Obsługa wszystkich funkcji jest bardzo intuicyjna – użytkownik z podstawową wiedzą na temat dźwięku i pasma jego częstotliwości ma szansę spędzić z DG-68 długie jesienne i zimowe wieczory, doszlifowując do perfekcji brzmienie swojego systemu i dopasowując je do wymogów bezwzględnej neutralności albo wręcz przeciwnie – do swoich specyficznych potrzeb i charakterystyki słyszenia. Najważniejszą zaletą DG-68 jest to, że może on poprawić brzmienie high-endowego systemu w nieoczekiwany sposób wtedy, gdy ingerencja w akustykę pomieszczenia jest niemożliwa.

Dane techniczne

• Voicing: 1/6 oktawy, 67-punktowy IIR/ ±12 dB

• Equalizer: 1/6 oktawy 80-punktowy IIR/ ±12 dB

• Analizator spektrum: 1/3 oktawy, 35-punktowy (real time)

• Pasmo przenoszenia: 0.5 – 50 000 Hz/ +0/-3 dB (sampling: 2,8224 MHz lub 192 kHz), 4 – 20 000 Hz/+0/-0,3 dB

• Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 0.0007%

• Przetwornik A/D: multi-bit delta-sigma modulation, 44.1 kHz, 88.2 kHz, 176.4 kHz, 352.8 kHz/32 bit

• Wzmocnienie: od +12 do - 90 dB (zmienne)

• Przetwornik D/A: 8MDS++, 32 kHz - 384 kHz/32 bit

• Częstotliwość próbkowania: 32 kHz, 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz

• Wejścia/wyjścia cyfrowe: HS-LINK (RJ-45), Koaksjalne (IEC 60958), Optyczne (JEITA CP-1212)

• Zasilanie: AC 120 V, 220 V, 230 V, 50/60 Hz

• Pobór mocy: 24 W

• Wymiary (W × H × D): 465 mm × 161 mm × 396 mm

• Waga: 14.9 kg

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl