Producenci

Szanowni Klienci

W związku z problemami z dostawami towarów

bardzo prosimy o telefoniczne lub mailowe

potwierdzenie dostępności produktu.

Przepraszamy za niedogodności

 

Zespół Hifisystem

 

AQ PONTOS W

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 3 890,00 zł 3890.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

AQ PONTOS W

 

Aktywny subwoofer wyposażony w 30 cm głośnik niskotonowy, stojący na podłodze, zamontowany na czterech regulowanych stalowych kolcach. Wzmacniacz 120 W,jest wyposażony w automatyczny wyłącznik, wyznaczający górną częstotliwość i czułość, korpus wykonany jest z płyty MDF.

Badania fizjologii percepcji dźwięku przez ucho ludzkie wskazują, że taka sama ilość głośności na niskich częstotliwościach wymaga znacznie więcej energii niż jest to wystarczające dla średnich i wysokich częstotliwości. Najniższa częstotliwość jest proporcjonalna do wielkości membrany głośnika i wewnętrznej objętości skrzyni. Dla mniejszego głośnika jest fizycznie niemożliwe, aby przenieść najniższy bas. Rozwiązaniem jest dodanie do subwoofera specjalnego głośnika o reprodukcji najniższych częstotliwości basowych.Tu znowu odgrywa rolę akustyka i fizjologia percepcji dźwięku przez ludzkie ucho. Ucho bardzo dokładnie dostrzega kierunek, z którego wychodzą dźwięki wyższych częstotliwości. Przetrwanie naszych przodków zależało od tego, czy potrafili oni usłyszeć syk węża, czy szelest liści skradającej się bestii. Wysokie częstotliwości rozprzestrzeniają się w wąskiej wiązce, przy częstotliwościach średnich już wąskostrumieniowa zamienia się w stożek i w niskich częstotliwościach basowych dźwięk rozprzestrzenia się sferycznie. Oznacza to, że przy niskim basie, do około 100 Hz są w stanie określić, skąd one pochodzą. W momencie kiedy przed słuchaczem umieścimy pełno pasmowe (główne) głośniki i subwoofer, publiczność będzie, właściwie wyregulowanymi uszami odbierać źródło dźwięku dla głównych głośników przed słuchaczem. Efekt ten jest stosowany w wielokanałowych systemach kina domowego oraz może być stosowany korzystnie w stereo, do odsłuchu w przypadkach, gdy nie jest to technicznie możliwe, aby postawić przed słuchaczem duże głośniki. Współczesne odbiorniki liczą się z tym zjawiskiem i są one wyposażone w specjalny sygnał głośnika niskotonowego, który jest w stanie w jednym kanale dźwięku podsumować wszystkie linie bas dla całego zapisu. Rozwiązanie z aktywnym subwooferem jest również korzystne, ponieważ nie jest tak obciążona wydajność głównego wzmacniacza i aktywna zwrotnica subwoofera kompensuje własną charakterystykę częstotliwości głośnika subbasowego.

Aktywny subwoofer AQ Pontos W wykorzystuje solidną 12″ membranę głośnika Peerless SLS, prestiżową serię ze sztywnym zawiasem w stalowym koszu. Głośnik jest zamontowany w szafce typu bassreflex i jest ukierunkowany ku podłodze. Ta lokalizacja jest zarówno estetyczna i jednocześnie bardziej pomaga zwiększyć dookólną propagację jednocześnie chroniąc membrany głośników przed uszkodzeniem. Bassreflex znajduje się również w dolnej części korpusu, skierowany ku podłodze, dla osiągnięcia wynik długiego bassreflexu. Idealne strojenie bassreflexu przyniosło na początku rozwoju problem: długość bassreflexu była większa niż rozmiar korpusu. Dlatego też stworzyliśmy rozwiązanie, gdzie bassreflex jest skręcony wewnątrz, w kształcie litery Y i stanowi to także skomplikowaną strukturę wzmacniającą. Korpus łączy w sobie właściwości obwodowych i poprzecznych usztywnień. W górnej powierzchni obudowy znajduje się płyta warstwowa z aktywnym tłumieniem rezonansu BDS. Wzmacniacz niskotonowy jest zintegrowany w oddzielnej komorze, która jest uszczelniona od wewnętrznej objętości głośnika niskotonowego. Wzmacniacz jest naszym własnym projektem, zasilany jest poprzez transformator toroidalny, wysokie wzmocnienie osiągnięte z wysoką wydajnością w układzie mostka. Aktywna zwrotnica pozwala na ustawienie: częstotliwości zwrotnicy, czułości wejścia i fazy.

Konstrukcja korpusu jest z 18 mm płyty MDF, dodatkowo zwiększona sztywność poprzez malowanie lakierem ośmiowarstwowym i polerowane na wysoki połysk.Subwoofer umieszczony jest na czterech stalowych kolcach, co zmniejsza przenoszenie rezonansów do podłogi. Kolce są regulowane i umożliwiają poziomowanie na nierównych powierzchniach.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 360 mm – wysokość: 585 mm – głębokość: 485 mm – waga: 27 kg – objętość wewnętrzna 54 l
Parametry: maksymalny poziom akustyczny 120dB/1m – wrażliwość 500mV – pasmo przenoszenia: 20Hz-140Hz/6dB – zwrotnica: 12 dB/oct dająca się regulować 40-140 Hz
Wykończenie: czarny lub biały lakier fortepianowy

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl