Producenci

Szanowni Klienci

W związku z problemami z dostawami towarów

bardzo prosimy o telefoniczne lub mailowe

potwierdzenie dostępności produktu.

Przepraszamy za niedogodności

 

Zespół Hifisystem

 

Mytek Brooklyn DAC+

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 8 949,00 zł 8949.00


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Amerykańsko-polska firma MYTEK już od blisko 25 lat wyznacza standardy w świecie referencyjnego przetwarzania audio. Jej produkty są wykorzystywane w studiach nagraniowych i masteringowych na całym świecie. Wiele z platynowych produkcji muzycznych, przy których wykorzystywane były konwertery MYTEK uznanych jest dziś już za kultowe.

  

Brooklyn DAC+ to przetwornik DAC, preamp, zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy, przedwzmacniacz gramofonowy, niskolatencyjny interfejs audio I/O oraz hi-endowy, studyjny system monitoringowy.

 

 

Różnorodność dostępnych wejść cyfrowych sprawia, że urządzenie można podłączyć do szerokiej gamy urządzeń z kręgu zastosowań profesjonalnych oraz hi-endowych. Mimo bogactwa dostępnych funkcji obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Wszystkie istotne informacje takie jak częstotliwość próbkowania, rozdzielczość bitowa oraz poziom sygnału są widoczne na dużym i czytelnym wyświetlaczu. Za pomocą przyjaznej aplikacji Mytek Control Panel można sterować urządzeniem z poziomu komputera MAC oraz PC, co jeszcze bardziej upraszcza obsługę konwertera. Kolejne wersje oprogramowania dostępnego bezpłatnie na stronie producenta zapewniają pełną kompatybilność z najnowszymi wersjami systemów operacyjnych, oraz umożliwiają ciągłą aktualizację już i tak wyjątkowej funkcjonalności urządzenia – bez żadnych dodatkowych kosztów!

 

Jednak to przede wszystkim referencyjna jakość przetwarzania analogowego oraz jego muzyczne brzmienie jest tym co wyróżnia ten konwerter spośród innych.

 

DAC (konwerter cyfrowo analogowy)

 

Zastosowany wysokiej klasy chip DA (Sabre 9028PRO), specjalnie przeprojektowany tor analogowy oraz ultra precyzyjny zegar sprawiają, że brzmienie tego konwertera jest muzyczne i wierne oryginałowi. Przeprojektowany tor analogowy zapewnia jeszcze lepszą separację kanałów oraz niższe szumy własne.

 

Brooklyn DAC+ zapewnia absolutnie wierne przetwarzanie dźwięku. Jest transparentny ale i bardzo muzyczny. Słuchacz może być pewien, że słyszy dokładnie to co słyszeli artysta i producent muzyczny w trakcie realizacji danego utworu w studiu nagraniowym. Dopełnieniem tej wierności brzmienia i swego rodzaju certyfikacją nagrań jest funkcja sprzętowego dekodowania formatu MQA! Popularne oprogramowanie takie jak między innymi: JRiver, Audirvana, Foobar2000 umożliwia korzystanie ze wszystkich zaawansowanych funkcji dostępnych w urządzeniu.

 

Klasyczny Interfejs Audio I/O 

Brooklyn DAC+ jest również klasycznym, kompaktowym interfejsem audio oferującym osiem kanałów wejściowych i 2 kanały wyjściowe DA charakteryzujące się ultra-precyzyjną jakością przetwarzania.  Komplet złączy cyfrowych umożliwia podłączenie dowolnego konwertera AD, preampu mikrofonowego, syntezatora oraz każdego innego urządzenia wyposażonego w złącze AES, SPDIF lub Toslink. Maksymalnie można podłączyć cztery takie urządzenia, a wszystkie kanały cyfrowe są widoczne w oprogramowaniu rejestrującym DAC jednocześnie. Szybkie sterowniki (ASIO) zapewniają komfortową pracę w rozbudowanych projektach, gdzie wykorzystane są instrumenty i procesory wirtualne (AAX, VSTi, VST, AU).

Urządzenie jest kompatybilne z każdym oprogramowaniem do rejestracji audio. Niezależnie od tego czy jest to Pro Tools, Cubase, Samplitude, Studio One czy Ableton Live Brooklyn DAC+ umożliwia komfortową pracę na każdym z nich.

 

Brooklyn DAC+ to konwerter przeznaczony dla osób zajmujących się masteringiem, miksujących "in-the-box" oraz wszystkich tych, którzy nie potrzebują wielu kanałów I/O, za to cenią sobie referencyjne przetwarzanie cyfrowo – analogowe.

 

Zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy

 

Wydajny prądowo wzmacniacz jest w stanie wysterować każde słuchawki zapewniając  precyzyjny i dynamiczny dźwięk. Umożliwia podłączenie dwóch par klasycznych słuchawek lub jednaj pary słuchawek zbalansowanych.

 

Preamp Gramofonowy 

Płyta winylowa znów stała się popularnym nośnikiem muzyki w związku z czym fani czarnego krążka z pewnością docenią możliwość podłączenia gramofonu bezpośrednio do wejść analogowych DACa. Tak! - Brooklyn DAC+ jest wyposażony w wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy kompatybilny z wkładkami MM oraz MC.

 

Referencyjny odsłuch MASTER w studiach nagraniowych 

Urządzenia Mytek są od lat uważane za jedne z najbardziej precyzyjnych, wiernych a przy tym bardzo muzycznych konwerterów. Te cechy sprawiają, że są używane w studiach nagraniowych na całym świecie. Przy realizacji nagrań, tworzeniu miksów czy już na etapie masteringu niezbędna jest absolutna precyzja odsłuchu. Brooklyn DAC+ z uwagi na swoje wierne brzmienie jest idealnym rozwiązaniem dla studiów szukających konwertera stereo do wpięcia między system studyjny (DAW / mikser) a końcowy odsłuch monitorowy.

 

Z punktu widzenia producenta muzycznego referencyjna konwersja DA to zasadniczy element udanej produkcji muzycznej. Jeśli miks nagrania zawiera błędy to Brooklyn DAC+ je odsłoni. Jest bardzo szczegółowy we wszystkich pasmach i pięknie rysuje wszystkie elementy nagrania w doskonale reprodukowanej przestrzeni muzycznej.

 

Cechy charakterystyczne: 

 • wysokiej klasy konwerter cyfrowo analogowy PCM 32bit / 384 kHz, DSDx256
 • przedwzmaczniacz audio stworzony na  podstawie legendarnego już konwertera: Mytek Stereo192-DSD DAC
 • interfejs audio: 8 cyfrowych kanałów wejściowych / 2 analogowe kanały wyjściowe
 • wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy kompatybilny z wkładkami MM oraz MC
 • podwójny wzmacniacz słuchawkowy (1,5W na kanał) z możliwością podłączenia słuchawek zbalansowanych przez specjalny adapter
 • referencyjny odsłuch MASTER dedykowany studiom nagraniowym
 • sprzętowy dekoder MQA stworzony we współpracy z firmą MQA
 • bogactwo złączy cyfrowych: USB, AES, SPDIF x2, SDIF L&R, TOSLINK, Word Clock
 • bezsterownikowa praca na systemach z rodziny OSX i Linux
 • wydajne sterowniki dedykowane systemom Windows 7, 8, 10 [ASIO]
 • nowoczesne oprogramowanie do sterowania z poziomu komputera: Mytek Control Panel 

 

 Specyfikacja Techniczna

 Rozdzielczość bitowa [Bit]: 32, 24, 16

Sample rate [kHz]: 384, 192, 176,4,  96, 88,2, 48, 44,1

DSD rate: x256, x128, x64

Zegar: Mytek Femtoclock Generator o jitterze 0,82 ps 

Źródło zegara: Internal, Word Clock, AES, SPDIF 1 lub 2, Toslink, SDIF

Low Jitter Design: < 1 ns in PLL mode, all inputs

Impedancja wyjściowa:

 • 150 Ohm wyjścia symetryczne XLR
 • 75 Ohm wyjścia niesymetryczne RCA

Separacja kanałów: > 110 dB

Zakres dynamiki: 130 dB 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl