Producenci

Szanowni Klienci

W związku z problemami z dostawami towarów

bardzo prosimy o telefoniczne lub mailowe

potwierdzenie dostępności produktu.

Przepraszamy za niedogodności

 

Zespół Hifisystem

 

McIntosh MCD1200

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 64 500,00 zł 64500.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Dwa w jednym: referencyjny przetwornik cyfrowo-analogowy i referencyjny odtwarzacz CD.

Odtwarzacz SACD/CD MCD12000 ożywi wszystkie Twoje cyfrowe utwory muzyczne w domowym systemie audio. Chociaż MCD12000 klasyfikowany jest jako odtwarzacz CD, lepiej jest myśleć o MCD12000 jako o przetworniku cyfrowo-analogowym (DAC) poziomu referencyjnego, który posiada możliwości odtwarzania płyt SACD/CD poziomu referencyjnego. Muzyka odtwarzana przez którekolwiek z wejść cyfrowych MCD12000 lub z płyt kompaktowych jest przetwarzana przez profesjonalnej klasy 8-kanałowe przetworniki cyfrowo-analogowe, zaprojektowane z myślą o audiofilach klasy premium i studiach nagrań. MCD12000 jest idealnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym i odtwarzaczem SACD/CD do stosowania z referencyjnym przedwzmacniaczem C12000.

 

Sercem MCD12000 są dwa 32-bitowe/8-kanałowe przetworniki C/A ESS SABRE PRO ES9038PRO, z których jeden jest dedykowany dla lewego, a drugi dla prawego kanału audio. Każdy z przetworników wykorzystuje opatentowaną przez ESS architekturę HyperStream® II oraz eliminator zakłóceń jitter w dziedzinie czasu (Time Domain Jitter Eliminator), aby zapewnić niespotykany poziom wydajności, który zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających aplikacji cyfrowego audio. Każdy z przetworników ES9038PRO jest skonfigurowany w trybie monofonicznym oktalno-balansowanym, w którym osiem wyjść przetwornika cyfrowo-analogowego jest wykorzystywanych do zasilania analogowego sygnału audio, co zapewnia wyjątkową jakość dźwięku. Oddzielne zasilacze cyfrowe i analogowe zapobiegają wzajemnemu zakłócaniu się sygnałów zasilania i audio, a specjalnie skonstruowany transformator zasilający R-Core minimalizuje promieniowanie szumów.

 

MCD12000 wyposażono w siedem wejść cyfrowych: dwa koncentryczne, dwa optyczne, jedno USB (typ B) do obsługi dźwięku z komputera, jedno AES/EBU oraz jedno wejście MCT, które może być używane z jednym z posiadanych już przez użytkownika transportów MCT SACD/CD. Wejścia koncentryczne i optyczne obsługują sygnał o rozdzielczości do 24 bitów/192 kHz. Wejście USB obsługuje sygnał o rozdzielczości do 32 bitów/384 kHz, a także DSD512 i DXD384 kHz.

 

MCD12000 oferuje zarówno zbalansowane jak i niezbalansowane stałe wyjścia analogowe w konfiguracji półprzewodnikowej i lampowej. Bogactwo opcji wyjściowych pozwala na swobodę wyboru wyjścia w zależności od rodzaju muzyki, komponentów audio w pozostałej części domowego systemu audio i osobistych preferencji brzmieniowych. Para mierników poziomu sygnału wyjściowego o wartości 60 dB pokazuje poziom sygnału dostarczanego z wyjść analogowych każdego kanału. Podczas gdy głośność jest kontrolowana przez przedwzmacniacz, wzmacniacz zintegrowany lub inne urządzenie sterujące, mierniki na MCD12000 będą reagować na odtwarzaną muzykę i odpowiednio się przesuwać w przód i w tył.

Wszystkie wyjścia są napędzane przez wzmacniacze dyskretne lub połączenie lamp próżniowych i wzmacniaczy dyskretnych. W przypadku wyjścia lampowego do każdego lewego i prawego kanału audio jest przypisana jedna lampa 12AT7 i jedna lampa 12AX7A. Wyjście półprzewodnikowe jest obsługiwane przez dyskretny wzmacniacz operacyjny. Cyfrowe wyjście koncentryczne i optyczne zapewniają dodatkową elastyczność w podłączaniu MCD12000 do reszty domowego systemu audio.
Oprócz komercyjnych płyt SACD i CD, MCD12000 może również odtwarzać muzykę z płyt CD lub DVD Data Discs stworzonych przez użytkownika. Z płyt tych można odtwarzać pliki w wielu formatach, w tym AAC, AIFF, ALAC, DSD (do DSD128), FLAC, MP3, WAV i WMA. Podwójny laserowy czytnik optyczny zapewnia optymalny odczyt wszystkich popularnych typów płyt. Transport płyt jest wyposażony w precyzyjną tacę z odlewanego ciśnieniowo aluminium, która zapewnia płynną i cichą obsługę płyt, a zaawansowane cyfrowe serwomechanizmy zapewniają szybkie, ciche i dokładne działanie. Dane audio z płyty są odczytywane z dwukrotnie większą szybkością niż normalnie, co zapewnia lepsze śledzenie płyty i przetwarzanie korekcji błędów. Porty sterowania zasilaniem i porty danych umożliwiają bezproblemową integrację z innymi komponentami systemu McIntosh.

Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) w MCD12000 otrzymał od Roon Labs oznaczenie Roon Tested, co może być szczególnie przydatne, jeśli posiadasz obszerną bibliotekę muzyki cyfrowej. Jako partner Roon Tested, McIntosh dostarczył do Roon sprzęt do testów z różnymi systemami operacyjnymi i komputerami oraz udostępnił informacje na temat jego konstrukcji i możliwości.

MCD12000 jest opakowany w klasyczną stylistykę McIntosha. Dolna część obudowy wykonana jest ze stali nierdzewnej wypolerowanej na lustro; górna część wykonana jest z czarnej, szczotkowanej stali nierdzewnej Titanium, która pasuje do C12000 i wnosi do domowego systemu audio zwiększony stopień bogactwa i wyrafinowania. Z przodu znajduje się nasz ponadczasowy panel z czarnego szkła, podświetlane logo, pokrętła, przyciski sterujące i niestandardowe, obrabiane maszynowo uchwyty ze szczotkowanego aluminium, pasujące do C12000. Na górze znajduje się szklany panel zawierający specyfikacje techniczne i schemat blokowy ścieżki sygnału audio. Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. 

DANE TECHNICZNE AUDIO
Liczba kanałów: 2
Stały poziom wyjściowy:
2,0 Vrms niezbalansowane
4.0Vrms Zrównoważony
Zmienny poziom wyjściowy:
NIE DOTYCZY
Impedancja wyjściowa:
600 omów, niezbalansowana i zbalansowana
Charakterystyka częstotliwościowa:
4Hz do 40kHz, +0.5, -2dB (SACD)
4Hz do 20kHz, ±0,5dB (CD)
Stosunek sygnał/szum:
110dB (A-ważony)
Zakres dynamiki:
Lepszy niż 100dB
Całkowite zniekształcenia harmoniczne:
0,003% przy 1000Hz
Separacja kanałów:
Lepsza niż 98dB (1,000Hz)
Impedancja wyjścia słuchawkowego:
NIE DOTYCZY


SPECYFIKACJA DŹWIĘKU CYFROWEGO
Typ przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC):
Profesjonalnej klasy 8-kanałowy, 32-bitowy PCM/DSD, poczwórnie zbalansowany, 1 przetwornik C/A na kanał (łącznie 2 przetworniki C/A)
Współosiowy Częstotliwość próbkowania:
16, 24 bity/192 kHz
Optyczny Częstotliwość próbkowania:
16, 24 bity/192 kHz
Częstotliwość próbkowania USB:
16, 24, 32 bity/384 kHz
DXD: DXD352,8kHz, DXD384kHz
DSD: DSD64, DSD128, DSD256, DSD512
Cyfrowe wejście koaksjalne:
0,5 V p-p/75 omów
Cyfrowe wejście optyczne:
-15dbm do -21dbm
Wyjście cyfrowe Częstotliwość próbkowania:
Do 24 bitów/192 kHz
Cyfrowe wyjście optyczne:
-15dbm do -21dbm
Cyfrowe wyjście koaksjalne:
0,5 V p-p/75 omów
Jitter wyjścia cyfrowego:
NIE DOTYCZY
Wyjście cyfrowe XLR:
NIE DOTYCZY
Cyfrowe wyjście MCT:
NIE DOTYCZY


ŁĄCZNOŚĆ
Stałe wyjście zbalansowane:
2 (1 dla lamp półprzewodnikowych, 1 dla lamp próżniowych)
Stałe wyjście niezbalansowane:
2 (1 do lamp półprzewodnikowych, 1 do lamp próżniowych)
Wyjście zbalansowane zmienne: 0
Wyjście niezbalansowane zmienne: 0
Cyfrowe wejście koaksjalne: 2
Cyfrowe wejście MCT: 1
Cyfrowe wejście optyczne: 2
Cyfrowe wejście USB: 1 (z tyłu)
Typ wejścia cyfrowego USB: Typ B
Cyfrowe wyjście koaksjalne: 1
Cyfrowe wyjście MCT: 0
Cyfrowe wyjście optyczne: 1
Wyjście cyfrowe XLR: 0
Wyjście słuchawkowe: 0


CONTROL
Wejście sterowania zasilaniem: 1
Wyjście sterowania zasilaniem: 1
Wejście danych panelu tylnego: 1
Wejście czujnika podczerwieni na panelu tylnym: 1
Wejście sterowania RS232: 1


OGÓLNE DANE TECHNICZNE
Formaty płyt:
SACD, CD, CD-R/RW i DVD-R; popularne formaty plików, takie jak AAC, AIFF, ALAC, DSD (do DSD128), FLAC, MP3, WAV (do 24 bitów/192 kHz) i WMA
Typ lasera: Wiązka podwójna
Długość fali wiązki laserowej: 650nm (SACD); 790nm (CD)
Moc lasera: KLASA IIa/KLASA I
Zapotrzebowanie na moc w trybie gotowości: <0,5 wata


WAGA I WYMIARY
Wymiary urządzenia (szer. x wys. x gł.):
17-1/2" (44,45 cm) x 7-5/8" (19,4 cm) x 19" (48,3 cm) Uwaga: Gdy taca na płyty jest otwarta, wymagana wolna przestrzeń przed panelem montażowym wynosi 6-3/4" (17,2 cm).
Waga urządzenia:
32,5 funta (14,7 kg)
Masa transportowa:
48 funtów (21,8 kg)

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl