Producenci

Szanowni Klienci

W związku z problemami z dostawami towarów

bardzo prosimy o telefoniczne lub mailowe

potwierdzenie dostępności produktu.

Przepraszamy za niedogodności

 

Zespół Hifisystem

 

Cambridge Audio Azur 851A

fe548e6ffe69dcf665c3b71b82d5fd5b7095971c
 • promocja
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 5 990,00 zł 7 490,00 zł 5990.00


ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

 

Opis produktu

 

Model 851A jest oparty na naszej autorskiej, opatentowanej topologii Class XD™, która eliminuje zniekształcenia przejścia przy niskim poziomie sygnału. W tej technologii, dzięki aktywnej zmianie położenia punktu przejścia, tworzony jest obszar pracy wzmacniacza w czystej klasie A, w którym znajduje się strefa przejścia przed przeniesieniem do rozszerzonej klasy B przy wyższych poziomach sygnału. Nie należy jej mylić z klasą AB, która zapewnia niewielki zakres dźwięku z klasy A kosztem większych zniekształceń po wyjściu sygnału z zakresu klasy AB.
 
Obwód klasy XD nie tylko usuwa zniekształcenia przejścia przez zero, ale również zmniejsza zniekształcenia innych obszarów zakresu wyjściowego wzmacniacza.
 
 
 
Model 851A wykorzystuje najnowsze rozwiązania klasy XD oraz wiele udoskonaleń będących wynikiem naszych nieustannych badań, które prowadzą do zapewniania najlepszej możliwej obecnie jakości dźwięku.
 
 
 
 
W tym modelu wprowadzono nową topologię zrównoważonej głośności, którą można regulować z rozdzielczością 1 dB niemal w całym zakresie. Zapewnia to precyzyjną kontrolę zgodną z charakterystyką logarytmiczną i niezwykle dokładne zrównoważenie kanałów.
Przełączanie wejść zrealizowano za pomocą pozłacanych przekaźników wysokiej jakości.
 
 
 
Model 851A wyposażono po stronie wtórnej w oddzielne transformatory dla kanału lewego i prawego, podwójny układ prostownikowy oraz osobne zasilacze do pracy w tzw. konfiguracji „dual mono” w torach lewego i prawego wzmacniacza mocy. Osobny transformator zapewnia zasilanie przedwzmacniacza, sprawiając, że model 851A jest jednocześnie doskonałym przedwzmacniaczem i wzmacniaczem mocy.  Wejścia zbalansowane i niezbalansowane dla źródeł sygnału 1 i 2 zapewniają optymalną współpracę z innymi urządzeniami, np. z odtwarzaczem CD 851C, który wyposażono w wyjścia zbalansowane i funkcję zwiększania częstotliwości próbkowania.
 
 
 
 
Obudowa zapewnia dużą sztywność konstrukcji, a jednocześnie doskonałe tłumienie i skuteczne kontrolowanie rezonansu akustycznego. Dostępny jest też atrakcyjny wizualnie i wygodny w użyciu pilot zdalnego sterowania Azur Navigator, który zapewnia pełną kontrolę nad wzmacniaczem. Wejście/wyjście magistrali sterującej, wejście nadajnika podczerwieni oraz port RS232 umożliwiają łatwe zintegrowanie modelu 851A z instalacją niestandardową.
 
 
System zabezpieczeń CAP5
 
 
Firma Cambridge Audio opracowała opatentowany system zabezpieczeń zapewniający niezawodność i długą, bezproblemową eksploatację swoich wzmacniaczy i podłączanych do nich głośników. System ten chroni urządzenie, monitorując pięć obszarów potencjalnych problemów:
 • Wykrywanie prądu stałego
 • Wykrywanie zbyt wysokiej temperatury
 • Wykrywanie przepięcia/przetężenia
 • Wykrywanie zwarcia
 • Inteligentne wykrywanie przesterowania
 

cap5

851a


EISA 2013
Cambridge Audio Azur 851C + 851A dołącza do grona laureatów prestiżowej nagrody EISA. Wyróżnienia EISA to Oscary branży elektroniki konsumenckiej, przyznawane już od 1982 roku. EISA (Europejskie Stowarzyszenie Technik Audio-Video) to organizacja skupiająca ponad 50 największych czasopism z tej branży, pochodzących z 20 krajów europejskich. 

Uzasadnienie:
Najlepszy odtwarzacz CD firmy Cambridge Audio – Azur 851C – jest jednak czymś więcej, niż odtwarzaczem CD. To zintegrowany z czytnikiem CD, otwarty na inne źródła cyfrowe, niezwykle zaawansowany DAC z portem USB. Partnerujący mu wzmacniacz 851A zawiera najnowszą wersję firmowej „Klasy XD”, zapewniającej bardzo wysoką moc. O ile więc 851C jest w tej parze źródłem precyzji i subtelności, to 851A jest wilkiem w owczej skórze. Trzymają głośniki pod kontrolą, serwując silny, zwarty, rozciągnięty bas. W obydwu urządzeniach dostajemy najlepszą technikę za cenę znacznie niższą niż w sferach hi-endowych.
Towar jest nowy, w oryginalnym opakowaniu. Pochodzi od Polskiego oficjalnego dystrybutora i jest z Polską 24 miesięczną gwarancją.

 

Funkcjonalność

Wzmacniacz stereo służy do wzmacniania sygnału źródłowego np. z odtwarzacza CD, odtwarzacza strumieniowego, tunera radiowego. Wyróżniamy wzmacniacze zintegrowane oraz dzielone.

Najpopularniejsze urządzenia to wzmacniacze zintegrowane, które składają się z dwóch zasadniczych elementów: przedwzmacniacza z regulacją głośności oraz końcówek mocy. Dodatkowy często spotykany element w ramach wzmacniacza zintegrowanego to przedwzmacniacz gramofonowy, który pozwala na bezpośrednie podłączenie gramofonu.

W ostatnich kilku latach coraz większa liczba producentów instaluje także we wzmacniaczach zintegrowanych przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) z wejściami cyfrowymi optycznymi oraz koaksjalnymi, a niejednokrotnie z wejściami USB typu B dla PC-Audio.

Szczególną odmianą wzmacniaczy zintegrowanych są zintegrowane systemy stereo, w ramach których producent dokłada do wzmacniacza źródło dźwięku w postaci odtwarza CD, odtwarzacza strumieniowego/sieciowego czy też tunera radiowego.

Wzmacniacze dzielone to urządzenia z fizycznie odseparowanym przedwzmacniaczem i końcówką mocy. To pozwala na dużo większy wybór możliwości konfiguracyjnych. Istnieje możliwość dobierania przedwzmacniaczy i końcówek mocy od różnych producentów, co ma krytyczne znaczenie dla końcowego brzmienia zestawu stereo.

Oddzielne przedwzmacniacze i końcówki mocy to zazwyczaj konstrukcje zdecydowanie bardziej zaawansowane i dopracowane w stosunku do wzmacniaczy zintegrowanych – stąd też droższe. Jak już zostało wcześniej wspomniane – nie do przecenienia jest możliwość swobodnego zestawiania różnych przedwzmacniaczy i końcówek mocy, na co nie mogą sobie pozwolić posiadacze klasycznych wzmacniaczy zintegrowanych.

 

Specyfikacja techniczna

Impedancja: 
 • 4 Ohm
 • 6 Ohm
 • 8 Ohm
 • 16 Ohm
Moc ciągła (RMS):  120W
Typ: Tranzystorowy
Klasa: AB
Kontrola tonów:  TAK
SEKCJA AUDIO: ------
Wbudowany DAC: NIE
Przedwzm. gramofonowy: NIE
Stosunek sygnał/szum: >93dB
Zniekształcenia THD: <0.001%
Pasmo przenoszenia: 10 - 50.000Hz
Impedancja wejściowa: 20.000 Ohm
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wejście USB DAC:  NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod: NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejścia 2xRCA liniowe: 8
Wejścia 2xXLR: 2
Wyjście słuchawkowe: 6.3mm duży jack
Trigger: NIE
Inne złącza:
 • IR
 • RS232C
Wyjście subwooferowe: NIE
Wyjścia głośnikowe: 2 komplety
Wyjście pre-out: 1
INNE: CAP5 technologia ochrony zapewniająca bezawaryjną pracę
:: Akustycznie tłumiona, całkowicie metalowa obudowa z grubym matowym aluminiowym panelem przednim
:: Współczynnik tłumienia wzmacniacza mocy: >110 przy 1kHz
:: Zrównoważone i niezrównoważone analogowe wejścia audio zapewniające doskonałą łączność
:: Para złącz Control Bus (IN/OUT)
:: Maks. wzmocnienie/wyciszenie tonów niskich: ±10dB przy 10Hz; Maks. wzmocnienie/wyciszenie tonów wysokich: ±7.5dB przy 20kHz
:: Moc: 2x120W
Pilot: TAK
Zasilacz: Toroidalny transformator zasilający
Zużycie prądu: Standby: <0.5W praca: min. 70W max. 800W
Wysokość: 11.5cm
Szerokość: 43cm
Głębokość: 38.5cm
Waga: 12kg
Gwarancja: 24 miesiące

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl